Razem przeciw wykluczeniu społecznemu

Logo BIP
Biuletyn informacji publicznej

Wyszukiwarka

Przejdź do: strona główna
Przejdź do: mapa serwisu
Przejdź do: Kontakt
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu


Menu główne



Wizyta studyjna w Lizbonie

1 października 2012
W ramach realizowanego projektu POKL 1.18 „Razem przeciw wykluczeniu społecznemu” w dniach 24-28 września br. zorganizowany został wyjazd do Portugalii dla członków Partnerstw Lokalnych.
Program wizyty studyjnej w Lizbonie obejmował mnóstwo spotkań w organizacjach, podczas których uczestnicy mogli poznać politykę zarządzania organizacji społecznych w Portugalii.
W pierwszym dniu zorganizowane były spotkania w Instytucie Pomocy Społecznej zajmującym się pomocą na poziomie krajowym, Stowarzyszeniu Companheiro organizacji stworzonej w celu wspierania społecznej i zawodowej reintegracji bezdomnych byłych więźniów, CIC Portugal – projekt Orientar organizacji zajmującej się międzynarodową współpracą społeczno-kulturalną, której projekt skupia się na reintegracji zawodowej osób wykluczonych społecznie.
Kolejny dzień obejmował spotkania w organizacji AEISP założonej w celu wsparcia reintegracji osób chorych psychicznie, organizacji Vide e Paz oferującej osobom bezdomnym możliwość funkcjonowania w społeczności, programy terapeutyczne oraz szkolenia zawodowe, w Stowarzyszeniu Schronisk w Lizbonie działającym w celu zapewnienia bezdomnym dachu nad głową, pożywienia i różnego rodzaju dziennych zajęć oraz w organizacji Santa Casa da Misericordia de Lisboa założonej w duchu wartości chrześcijańskich w celu wspierania najuboższych.
Ostatni dzień obejmował spotkania w Platformie Bezdomności stworzonej przez podmioty zapewniające usługi społeczne pracujące dla i z bezrobotnymi na terenie gminy Lizbona, Fundacji AMI – Graca działającej w Lizbonie i poza jej granicami zapewniając pomoc medyczną osobom ubogim, prowadzącej dwa schroniska dla bezdomnych w Lizbonie i Oporto, a także spotkanie ze Stowarzyszeniem CAIS, które zostało utworzone by wspierać funkcjonowanie samopomocy wśród osób bezdomnych, poprzez szkolenia i pomocy w zatrudnieniu. Odbyta wizyta pozwoliła wymienić doświadczenia w polityce zarządzania organizacjami na rzecz osób bezdomnych.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Adrian Kastura (2012-10-01 15:05:41)
Liczba odwiedzin: 2642

Stopka

Zamknij